Pidev näonaha ketendus 28.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 30ne mees. Probleemiks näonaha ketendus(lõua ja ninaaluses piirkonnas), mis on kestnud paar aastat. Seoses sellega, olen hakanud habet ajama nii harva kui võimalik(vähemalt kord näd., saunas, mil nahk on pehme). Peale ziletiga raseerimist (pardli jaoks habe liigkõva) on nägu valulikke punaseid laike täis, mis hiljem hakkavad ketendama. Nahk koorub suurte latakatena! Probleem ei ole sesoonne.
Kreemitamine toob lühiajalist leevendust, mida tuleb teha päevast-päeva.
Kas on tegemist naha kuivusega või mingi seenega?
Aga see ei saa ju kesta lõpmatuseni, naharakud ei taastu igavesti!?
Kas peaksin võtma näolt koeproove(vähk)? Või muretsen enneaegu...
Ette tänades,
murelik nahahaige Tartust

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan siiski tulla vastuvõtule. Tõenäoliselt on Teil seborroiline dermatiit, mida tuleks ravida.