Sõrmeotstelt koorub nahk maha 01.06.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Sõrmeotstelt tuleb nahk maha. Alt uus nahk alguses õrn, nagu oleks põlenud, mõnel kohal on nagu paksend ka. Ja nii kogu aeg, see uus koorub jälle maha. Kreemitamine teeb paremaks, aga ei aita. Olen ka mõnda rohtu proovinud, aga see ka ei aita. Kas peaks allergiarohtu võtma või? Mul küll maakodus on töötades kindad käes, aga vahel ikka puutun ka mulda. Pesta ma ei kannata pesupulbritega, siis tulevad praod sõrmeotstesse, aga niisugust naha koorimist pole enne olnud. Mul on tehtud maovähendusopp, aga vitamiine pole nagu puudust olnud. Pilt küll hea ei saanud, millegipärast mu seebikarp ei lase nii lähedalt teha pilti

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilt ei ole küll kirjaga kaasa jõudnud, aga kaldun arvama, et tegemist võib olla kroonilise kontaktdermatiidiga - midagi on sõrme niimoodi ärritanud, et on tekkinud krooniline põletik. Kuna põletiku käigus on naha kaitsekiht juba rikutud, siis iga pisemgi ärritus (kasvõi kokkupuude vee või seebiga) kutsub esile uue ägenemise.
Kaitsekindaid peaksite kandma kõikide kodutööde tegemisel. Kätekreemi tuleks kasutada mitu korda päevas. Ravimite omaalgatuslikku kasutamist ei poolda, soovitan ikkagi arsti juurde pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram