sõrme otsast tuleb nahk maha 12.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et ühe käe nimetissõrme otsast koorub pidevalt naha pealmine kiht maha. Alumine kiht on kuivem ja muutub krobeliseks (sarnane, kui käed kaua aega vees. See probleem on kestnud juba pool aastat või kauemgi. Aeg ajalt nagu kasvaks nahk tagasi, siis aga jälle tuleb maha samast kohast. Äärmiselt ebamugav tunne on kogu aeg, nahk kisub ja on kuiv. Kreemitamine hetkeks leevendab aga nahk päris tagasi ei kasva. Naha eemaldumine sarnaneb sellele, kui jalgadel on seennakkus ja varvaste ümbert või talla alt eemaldub nahk. Käte nahk on üldiselt korras, küüned on terved, muud sõrmed kõik terved. Milles võib olla probleem ja kuidas ravida? Püüdsin määrida Nizoral salviga, ei mõjunud. Töötan arvutiga, kätega teen vähe tööd ka kodus. Pesuvahendeid ega kemikaale paljaste kätega eriti ei kasuta.
28 a naine

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Vajate dermatoloogi konsultatsiooni,sest diferentsiaaldiagnostiliselt tuleb arvesse vähemalt 3-4 diagnoosi ja ravimi jaoks vajate retsepti.
S.Liiv