allergia 09.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

mu tütrel öeldi olevat allergia tolmulestade suhtes siis, kui ta oli 5-6 a. vanune. nüüd on ta 10. Sellel talvel on tal peaaegu kogu aeg nohu (mitte vesine) ja väga tihedalt lööb nahale (põlveõndlad ja küünarnuki eespool) välja ekseemi moodi lööve. tütar ise tahab igakord panna nahale "Cutivate" nimelist salvi, sest see võtab kohe sügelemise ära. samuti ei luba ta ninna midagi panna. armastab kuuma-jala-vanni ja hingab teepuuõli auru v. küüslauku. nädala andsin talle ka "Zyrtec" 0,5 tabletti päevas. Kas neid rohtusid tohib tihedalt kasutada? Mida peaks üldse veel tegema, et nohu ja lööve taanduks talveperioodil? Kas peaks uuesti teste tegema? Millised rahvameditsiini võimalused on, s.t. et ei peaks hormoonsalve v. tablette võtma?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikTolmulesta vastu allergia puhul korraldab teie lapsele vajaliku ravi kindlasti allergiahaiguste arst.

Nimetatud ravimid on tänapäeval ühed enim kasutatavad ja oma toimet hästi tõestanud ravimid.

Kui pikk on ravikuur korraldab selle just konkreetsel juhul selle määranud arst. Usaldage teda. Ravimeid kasutatakse nii tihti kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

Soovitan teil uuesti allergoloogile testima minna. Võimalik, et lisaks tolmulestale on lisandunud mõni muu allergiseeriv aine. Positiivsete tulemuste ilmnemisel püüdke võimalusel ka neid vältida(see ei ole üldse lihtne).

Et mitte pikka aega kasutada hormoonsalve, mis siiski niisuguse nahapõletiku ravis vajalikud on, soovitan näiteks kahenädalase ravimi kasutamise järgselt kasutada lihtsalt allergikutele mõeldud baaskreeme. Neid saate vaid apteegist. Vajdusel uuesti ravimit nädala jooksul.

Sama on nahahooldusvahenditega. Kasutage ikka allergikutele mõelduid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

allergia silma ümber

Tere,

mida ma peaks tegema, kui mul on silmade ümber allergia välja löönud.

Silmad valutavad ja sügelevad, näen halvemini. Kunagi käisin selle probleemiga arsti juures, ta kirjutas ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kui tegemist on allergiaga, siis tuleb kindlasti välja selgitada, mille vastu allergia on. Silmaümbrusesse tekib allergiline põletik sageli kosmeetikumide kasutamisest. Kui see on ka Teie puhul nii, siis ...

Loe edasi

allergia.

mul on allergia-vähemalt ma arvan nii,Kätel,jalgade ja natuke ka kõhul.Lihtsalt sellised punnikesed,mis sügelevad ja on justkui vett täis.vahel on justkui tunne,et üle kere sügelen ja isegi sealt,kus punne ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kõigepealt tuleks olla kindel,et Teie nahasügelus pole põhjustatud sügelistest. Kas löövet on ka sõrmede vahedes ning randmete painutuspindadel? Kas sügelus on õhtuti ja öösiti intensiivsem? Kas löövet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi