hiv 03.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas perearsti juures vereanalüüsiga tuvastatud kõrgenenud vere leukotsütoos võib viidata võimalikule hiv-ga nakatumisele? Veresete oli normis. Võimalik nakatumine võis toimuda 12 nädalat tagasi. Hiv veretesti tegin nädal tagasi ja see oli korras. Kas peaksin ka seda testi kordama?

Vastuse eest Teid ette tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kõrgenenud leukotsütoos viitab mingile põletikulisele protsessile organismis,aga mitte HIV-viirusesse nakatumisele. Kuigi ka HIV positiivsel inimesel võib esineda leukutsüütide arvu suurenemist,on see muutus veres niivõrd mittespetsiifiline,et siin seose otsimine oleks liiast. Kolme kuu möödudes võimalikust nakatumisest HIV-viirusesse võiksite teha veel ühe analüüsi ja kui see on ka negatiivne,siis pole nakatumist toimunud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HIV kartus

Tere!

Olin kaitsmata vahekorras välismaalasega u. pool aastat tagasi, siiani pole olnud julgust minna HIV testi tegema. Selline küsimus - hiljuti oli mul mandlioperatsioon ja tehti tavalised ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Operatsiooni eelselt ei tehta patsiendile uuringuid HIV-i suhtes. Uuringuid HIV-i suhtes tehakse ikka ainult spetsiaalselt kui inimene seda ise soovib teha lasta.

Loe edasi

HIV

Tere.
Kui suur on tõenäosus saada HIV viirus, kui on 1 kord aetud habet HIV-positiivse inimese zhiletiga. Sisselõiget ei toimunud, kuid hirm on siiski suur.
Lugupidamisega, Toomas

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Toomas,
Tõenäosus on küll väike, aga kahjuks mitte olematu. Soovitaksin kindlasti teha uuringud HIV-i esinemise suhtes - kasvõi hingerahu huvides.
Lugupidamisega,
Airi Põder

Loe edasi

Hiv!

Tere mul on küsimus,kui kaua on hiv-positiivse veri nakatumisvõimeline,n.kui ta n on kuskile ära kuivanud ja mu limaskest ,mis on vigastatud puutub sellega kokku,kui suur on nakatumistõenäosus?Nahk pealt ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Vähemalt neli nädalat.

Loe edasi

HIV

Tere

Küsimus järgmine- kas HIV- i on võimalik avastada ka tavalisest veenist võetud vereproovist (koguvere proov) või mingist muust mitte spetsiaalselt antud viiruse avastamiseks tehtud proovist?

Vastas dr Heli Raudsepp

HIV analüüsi tehakse veeniverest,kuid ainult siis, kui inimene seda ise soovib.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi