imiku nahakaredus 20.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on 4-kuune lps, kes on ainult rinnapiimatoidul. Viimasel kuul on tal põlved ja vahel ka säärte välisküljed karedad, kuid mitte punased. Näol on täppe olnud sünnist saadik. Kas tegemist on allergiaga või on nahakaredus mingi imiku ealine iseärasus. Piima ma ei joo, kuid jogurteid söön küll päris tihti. Kas ka jogurtid võivad piimaallergiat põhjustada?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kare nahk imiku säärtel ja väheldane lööve näonahal ei ole ealine iseärasus. Tegemist võib olla imikuea atoopikdermatiidi kerge vormiga. Et selles küsimuses selgust saada peaksite pöörduma lastedermatoloogi või allergoloogi poole. Seniks soovitan emal hakata igapäevaselt kirja panema seda, mida olete ise söönud ja missugune on lapse naha seisukord.

Kui Teil on tõeline piimavalgu allergia, siis ei sobi Teile ka jogurt. Kui on tegemist piimasuhkru e. laktoosi seedimatusega(talumatusega), sobivad jogurtid hästi.

Võib olla ärritavad imiku nahka Teie poolt tarvitatavate jogurtite lisandid!

Toitumispäevik on kõige parem võimalus toiduallergeenide väljaselgitamiseks.

Kui allergilisus on kindlaks tehtud ja allergeene suudetakse korralikult vältida, on suur tõenäosus, et allergia kaob.

Ilusaid jõulupühi!

Dermatoloog S.Liiv

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

punnid

Tere!Mul on selline mure,et mul on õlgade ja jalgade väliskülgedel sellised väiksed,tihedada punnikesed.Osad on mädased,osad mitte.

Aeg ajalt nad kaovad,kuid tekivad ...

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist on üsna tavalise probleemiga. Erialakirjanduses on andmeid, et isegi 50 % täiskasvanuist on kasvõi lühiajaliselt taolist häiret kogenud, mistõttu probleemi peetakse füsioloogiliseks nähtuseks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi