suguhaigused 03.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

TerePaluks teie arvamust.

Esmalt tekkis (2 päeva peale juhuslikku vahekorda) suguti otsa punane laik.

Käisin arsti juures - analüüsid normis. 4-5 päeva hiljem tekkisid sugutile punased täpid. Siis näitasid analüüsid klamüdioosi ja trihhomonoosi. Herpese test negatiivne. Võtsin tablette ja väikesed punased täpid hakkasid kaduma kuid punane laik ei kadunud. Käisin uuesti arsti juures - klamüdioos ja trihhomanoos kadunud, tripperi test positiivne. Sõin veel tablette. Nüüd on see tabletikuur ka läbi kuid laiguke on ikka alles (nakatumisest on möödas 2 kuud)

ja on märgata väikeste punnide taasteket. Vahelduva eduga on tunda ebamugavustunnet kubemes ja viimasel ajal valud liigestes ( eriti randmed ja näpud).

Milliseid teste soovitate teha ( millist haigust põhjalikumalt lasta otsida)

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Mis puutub suguelundil paiknevasse punasesse laiku,siis soovitaksin nimetatud haiguskoldest teha:

- algmaterjali mikroskoopilise uuringu

- uuringu HSV-1/HSV-2 suhtes molekulaarsel meetodil

- uuringu kandidoosi ja aeroobsete mikroobide esinemise suhtes külvi meetodil

- uuringu HPV viiruse esinemise suhtes molekulaarsel meetodilEt selgitada välja kubeme piirkonna ebamugavustunde ja liigesevalude põhjused, soovitaksin teha:

- uuringud sugulisel teel levivate infektsioonide( Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoea, Mycoplasma genitalium) suhtes ureetrast molekulaarsel

meetodil

- uuringud Chlamydia trachomatise antikehade esinemise suhtes verest

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

suguhaigused

Tahaksin teada, kas suguhaiguse kahtluse korral võetud günekoloogilise prooviga uuritakse kõigi suguhaiguste olemasolu võimalikkust?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Iga sugulisel teel leviv patogeen nõuab vastavte uuringute tegemist just selle konkreetse patogeeni suhtes. Mida Te mõtlete tavalise günekoloogilise proovi all?

Loe edasi

suguhaigused

kuna suguhaigused peaks tähendama et haigused levivad sugulisel teel, siis küsin et kas masturbeerimisel võib tekkida suguhaigus, kui ma pole elu sees kellegagi vahekorras olnud. Mul on peenise otsa pool ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Valged täpid suguelundil ei pruugi olla ilmtingimata mõne suguhaiguse tunnuseks, tegemist võib olla ka näiteks nahas olevate näärmete suurenemisega vastavas piirkonnas.
Kätel olevad sügelevad "punnid" ...

Loe edasi

suguhaigused

Tere, mul on selline probleem, et kas võib olls tegemist suguhagusega, kui tupe ava juures on mõlemal pool 2 mädast laiku...ja urineerimisel on hästi valus tunne?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võib küll.

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi