Analüüsid 01.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käisin naistearstil niisama regularses kontrollis, andes ühtlasi ka kõikvõimalikud analüüsid (külvid). Julgust jäi puudu öelda, et kontrollitaks ka suguhaigusi, kuna oli üks juhuvahekord, kus ei kasutanud kondoomi. Kas võimalikud nakkused tulevad tavaanalüüsidest välja või peab seda eraldi uurida laskma? Kui ruttu haigused levivad, st et kas nädal pärast vahekorda on võimaliku nakatumise korral juba haigust võimalik avastada?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tavaliselt on nädal peale vahekorda piisav aeg, et teha kinglaks, kas olete saanud mõne nakkuse või mitte. Haiguse pikem peiteperiood esineb reeglina süüfilise, genitaalherpese, HIV-i ja papilloomviirusest tingitud nakkuse puhul.Süüfilise ja HIV-i olemasolu saab kindlaks teha mitte külvide, vaid vereproovide kaudu.

Ei oska mõistatada, mis haiguste suhtes Teie günekoloog uuringud tegi ja missuguste suhtes tegemata jättis(kui üldse jättis).See küsimus tuleks Teil küll endal oma arstile esitada!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

testid

Kas PCR testid näitavad kindlasti HPV e. papilloomviiruse olemasolu, juhul, kui sellega ollakse nakatunud? Kas testide tulemused on sama usaldusväärsed kõigis raviasutustes, ka tavalises polikliinikus ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

PCR uuringut tehakase Eestis ainult ühes laboratooriumis - see on Quattromedi laboratooriumis Tartus - mistõttu pole üldse oluline, kus Te analüüsid annate. Kõik uuringuks mõeldud molekulaarsed analüüsid ...

Loe edasi

tere

kas on võimalik, et kui mehel on klamüüdia siis naisel see haigus puudub?

Vastas dr Heli Raudsepp

Isegi kui analüüsid Teie puhul on negatiivseteks osutunud, tuleb teha klamüdioosivastane ravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi