klamüüdiaga hädas 31.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olin aastaid tagasi hädas klamüüdiaga. Käisin vahelduva eduga nii naha- ja suguhaiguste kui ka naistearsti juures. Naistekabenitis olin kui näidiseksemplar, raviti aastaid, enne kui lõpuks terveks tunnistati. Mõistagi olin masendunud nii pikast ebaefektiivsest ravist, osade antibiootikumide suhtes kujunes välja resistentsus.Kuid lõpuks olid kõik proovid negatiivsed ja mind tunnistati terveks, arvasin selle probleemi lõppenud olevat. Nüüd aga, mil sellest on möödas ligemale neli aastat, on haigus jälle tagasi. Ja seekord ei avastatud haigust mitte minu kaebuste tõttu(polegi neid), vaid hoopis minu abikaasa pöördus arsti poole omade kaebustega. Mina pole küll spetsialist, kuid mulle tundub, et tegemist on uue nakkusega ja seekord olen selle saanud oma abikaasalt. Siiski pean küsima, kas on mingi võimalus, et olen siiski elanud aastaid selle haigusega edasi, ise seda teadmata. Viimastel aastatel pole mulle klamüüdiaproove tehtud. Ka aastate eest, kui haigust ravisin, olin mina see aktiivsem pool, kes arstide vahet jooksis ja proove andis (ravikuure läbisime küll koos ja aeg ajalt andis temagi proove). Võib-olla on hoopis tema olnud varjatud nakkusekandja.Loodan, et mõistate mu muret, kardan kõike jälle korduvat, kui aastate eest(lõputult pikk ravi).Kui kaua üldse võib klamüüdiapisik ennast organismis varjata ilma kaebusteta?

Tänan, et võtate vaevaks vastata!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui neli aastat tagasi Teie ja Teie partneri analüüsid klamüdioosi suhtes olid korras, siis järelikult olite terveks saanud. Seetõttu on suure tõenäosusega tegu uue nakkusega.Üldjuhul allub urogenitaalne klamüdioos hästi ravile.Pidevate retsidiivide (haigushoogude kordumistega) on tegu tavaliselt siis, kui keegi osapooltest ravi ei saa ja toimub pidev re-infektsioon.

Näiteks kui ühel abikaasadest on veel mõni intiimelu partner,kellel on peale nimetatud abikaasa lisaks teisigi partnereid, kellede olemasolust ta oma erinevaid partnereid pole informeerinud - niisugustel juhtudel on peaaegu võimatu, et kõik osapooled saavad üheaegselt ravi - toimub pidev taasnakatumine, mis mõnele osapoolele võib tunduda ravile allumatu haigusjuhuna.Niisugune on järeldus, mis tugineb Teie poolt kirjeldatud haigusjuhule ja minu aastatepikkusele töökogemusele.