genitaalherpes 19.07.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kord sain tupest võetud analüüsi vastuseks genitaalherpes HSV-2, soovisin osaleda dok.Põdra uuringugrupis, kuid minu Inglismaale saadetud vereanalüüsi vastuseks tuli, et mul puuduvad veres antikehad nii HSV-1-le kui HSV-2-le, seega ma uuringugruppi ei sobinud. Kuid pidevalt tekkis mul peale mensest ja ka peale vahekorda suguelunditele punakad laigud ja minu arvates ka villide moodi asjad, mis iseenesest nädala pärast kadusid. Kuna esinemissagedus on kuni 20 korda aastas, siis pöördusin uuesti Tähe Erakliinikusse ja lasin uuesti teha vereanalüüsi ja selle vastuseks oli taas, et mul ei ole vastavaid antikehi veres. Olen korduvalt teinud perioodilist ja ka pikemaajalist ravi (pool aastat) Valtrexiga, kuid mingit leevendust see pole toonud. Kas on võimalik, et mul siiski on genitaalherpes ? Mida teha, et haigushoogusid vähendada ?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõigepealt tuleks olla kindel diagnoosis. Selleks soovitan tulla kohe lööbe tekkel vastuvõtule, et võtta lööbest analüüs.