Mingi løøve 24.02.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Avastasin paar p2eva tagasi reite tagakylgedelt mingi løøbe. Pisikesed punnid, mis eriti ei sygele ega kihele. Sygelevad vaid siis, kui nahk on kuivaks muutunud. Peale kreemitamist kaob sygelus kohe 2ra ja punne tunneb k2ega katsudes. P2ev enne punnide tekkimist kasutasin v2ljas kylma k2es k2ies riiete all pakse sukapukse. Varem on samade sukapykste kandmisel tekkinud reite peal natuke kihelust. Samalaadseid punne on tekkinud reite sisekylgedele ka varem, kui olen natuke kylma tundes kandnud tekspykse.

Samas on ka s6rmede vahel m6ned imepisikesed villilaadsed punnid, mis samuti annavad endast m2rku sygeluse v6i kihelusena, kui olen k2si pesnud ja pole veel kreemitada j6udnud. Peale kreemitamist nad enam ei sygele.

Viibin hetkel v2lisriigis ning ei tea, kas on p6hjust karta midagi hullemat ning minna arsti juurde.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks kirjelduse alusel ei oska Teid aidata. Kui lööve on sõrmede vahedes, kõhul ja reite sisepindadel ning sügeleb rohkem soojas (teki all) või öösel, soovitan läbi teha sügeliste ravi. Nix kreem (toimeaine permetriin) peaks olema igas riigis käsimüügi ravim. Kui aga minu poolt antud kirjeldus ei sobi Teie olukorraga, soovitan arsti vastuvõtule minna, sest sellisel juhul on tegemist allergilise lööbega, mis vajab ravi hormoonkreemidega, mis üldjuhul pole käsimüügil.