suguhaigused 24.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi 1,5 aastat tagasi tripper ja klamüüdia. Nüüd läksin arstijuurde ja ta ütles, et tripper võib olla tagasi tulnud. Kas see on voimalik? 1,5 aastat tagasi tehti mulle ka kontrollanalüüsid ja õeldi, et kõik on korras. Mäletan, et olin meeletult õnnelik. Peale seda vahetasin partnerit ja ma arvan et võin tema peale kindel olla. Mingisuguseid vaevusi mul ei ole. Arst ütles et mul on punetus emakakaelal. Kas see võib olla tingitud ka millestki muust? Ette tänades V.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Punetus emakakaelal võib olla tingitud väga paljudest põhjustest, ka tripperist.

On aga kindlamast kindel, et ainult peale vaatamisega, ilma vastavaid uuringuid tegemata, seda ega ühtki teist sugulisel teel levivat infektsiooni küll diagnoosida ei saa.Kui Teil aga tehti vastavad uuringud ja nende alusel diagnoositi tripper, siis on kindel, et tegu on tõepoolest selle haigusega.On tõenäoline, et sellisel juhul on see ikkagi värske infektsioon, mitte aastate taguse haiguse ägenemine(retsidiiv), aga ilma Teid ja Teie partnerit põhjalikult uurimata midagi kindlat küll väita ai julge.Seega- tuleks teha uuringud, et selgitada välja põhjus, millest punetus emaka kaelal tingitud on. Kahtlused kas saavad kinnitust või osutuvad valeks alles peale uuringutulemuste selgumist.