suguhaigused 24.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi 1,5 aastat tagasi tripper ja klamüüdia. Nüüd läksin arstijuurde ja ta ütles, et tripper võib olla tagasi tulnud. Kas see on voimalik? 1,5 aastat tagasi tehti mulle ka kontrollanalüüsid ja õeldi, et kõik on korras. Mäletan, et olin meeletult õnnelik. Peale seda vahetasin partnerit ja ma arvan et võin tema peale kindel olla. Mingisuguseid vaevusi mul ei ole. Arst ütles et mul on punetus emakakaelal. Kas see võib olla tingitud ka millestki muust? Ette tänades V.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Punetus emakakaelal võib olla tingitud väga paljudest põhjustest, ka tripperist.

On aga kindlamast kindel, et ainult peale vaatamisega, ilma vastavaid uuringuid tegemata, seda ega ühtki teist sugulisel teel levivat infektsiooni küll diagnoosida ei saa.Kui Teil aga tehti vastavad uuringud ja nende alusel diagnoositi tripper, siis on kindel, et tegu on tõepoolest selle haigusega.On tõenäoline, et sellisel juhul on see ikkagi värske infektsioon, mitte aastate taguse haiguse ägenemine(retsidiiv), aga ilma Teid ja Teie partnerit põhjalikult uurimata midagi kindlat küll väita ai julge.Seega- tuleks teha uuringud, et selgitada välja põhjus, millest punetus emaka kaelal tingitud on. Kahtlused kas saavad kinnitust või osutuvad valeks alles peale uuringutulemuste selgumist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

suguhaigused

Tahaksin teada, kas suguhaiguse kahtluse korral võetud günekoloogilise prooviga uuritakse kõigi suguhaiguste olemasolu võimalikkust?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Iga sugulisel teel leviv patogeen nõuab vastavte uuringute tegemist just selle konkreetse patogeeni suhtes. Mida Te mõtlete tavalise günekoloogilise proovi all?

Loe edasi

suguhaigused

kuna suguhaigused peaks tähendama et haigused levivad sugulisel teel, siis küsin et kas masturbeerimisel võib tekkida suguhaigus, kui ma pole elu sees kellegagi vahekorras olnud. Mul on peenise otsa pool ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Valged täpid suguelundil ei pruugi olla ilmtingimata mõne suguhaiguse tunnuseks, tegemist võib olla ka näiteks nahas olevate näärmete suurenemisega vastavas piirkonnas.
Kätel olevad sügelevad "punnid" ...

Loe edasi

suguhaigused

Tere, mul on selline probleem, et kas võib olls tegemist suguhagusega, kui tupe ava juures on mõlemal pool 2 mädast laiku...ja urineerimisel on hästi valus tunne?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võib küll.

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi