naha-ja suguhaigused 19.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas tavaline herpes, mis esineb huultel võib levida ka suguelunditele? Kas see on üks ja sama viirus?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Suguelunditel esinevat herpeetilist löövet põhjustab tavaliselt HSV-2 ( Herpes Simplex Virus tüüp 2 ) ja huultel esinevat löövet HSV -1 ( Herpes Simplex Virus tüüp 1).Aga umbes 10% juhtudest võib HSV-1 põhjustada ka genitaalherpest ja HSV-2 herpeetilist löövet huultel.Eriti suur on nakkuse võimalus tänu oraalseksile.Seega - nii genitaalherpest kui ka herpeetilist löövet huultel põhjustavad tegelikult ühe ja sama viiruse erinevad tüved,mistõttu mõlemad tüved võivad kutsuda esile infektsiooni nii huultel kui ka genitaalidel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

naha ja suguhaigused

Tere!
Mul on probleem,mis vaevab mind juba palju aastaid ja läheb minu arust kogu aeg hullemaks.Arsti vastuvõtule pole julgenud pöörduda,sest see tekitab piinlikkust.
Nimelt on mul suguelundite ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Väga oluline oleks teada, kas olete mees või naine. Kõne alla tuleb mitu põhjust, seetõttu oleks oluline Teid näha. Piinlikkust Teil küll tunda ei tuleks, sest nahahaigusi võib esineda keha kõikides piirkondades ...

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi

naha- ja suguhaigused

Tere.

Olen kimpus järgmise murega. Hiljuti tekkisid vaevused kubeme piirkonnas(kerge valu, sügelus, õhetustunne sugutis, lisaks vahel läbipaistev, teinekord kollakas voolus kusitist).

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud härra H!

Teie poolt kirjeldatud kaebused viitavad põletikulise protsessi olemasolule ureetras,mistõttu oleks kindlasti vaja teha uued analüüsid.

Mis puutub analüüside ...

Loe edasi

Naha-ja suguhaigused

Tere! Kondüloomide alagrupi määramise ja ravimise võimalused, kuhu pöörduda,

kui maakonna arst erilist tähelepanu ei osuta. Mida teha? Soovin neist vabaneda,

kuigi olen lugenud, ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui Teie maakonnas pole võimalik määrata kondülloomide tüüpi,siis vastava soovi korral võite pöörduda Tartu Üilkooli Kliinikumi,kas dermatoveneroloogi või günekoloogi vastuvõtule.Üldiselt ei tasu papillomviiruse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: