klamüüdia 09.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud doktor!Tegin kuu aega tagasi analüüsid ja leiti klamüüdia bakter. Sain koheselt retsepti ravimiga ja peale nädalast ravimist (tableti võtmine 12 tunnise vahega) veel umbes kahe nädala pärast läksin tegema uusi proove mis näitasid, et olnud ravi efektiivne ja bakter oli ikkage organiskis alles. Nüüd sain uue ja arsti sõnade kohaselt tugevama ravimi ja seda pean võtma sama moodi nädala jooksul ning peale ravi lõppu kahe nädala pärast minema kontrolli.

Öelge palun mis põhjusel esimene ravi ei ravinud välja, kas viirusoli liiga sügavale arenenud või on midagi muud lahti? Kas mul on lootust sellest vähemalt nüüd lahti saada? Olen olnud eluaeg terve inimene ja ausalt öeldes teeb see asjaolu nüüd vähe närviliseks. Arsti juures käisin Tallinnas Hiiul.Vastust ootama jäädes Gunnar Tallinnast.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kas Teie seksuaalpartnereid ka raviti? Kui seda ei tehtud, siis on võimalus, et olete kordusnakkuse saanud. Soovitan Teil ravijärgsele kontrollile minna kuu peale ravimi võtmise lõpetamist,et oleks välistatud valepositiivne vastus. Klamüdioosi ravimine ei ole keeruline ning terveks saate kindlasti. Oluline on partnerite ravi ning nende hilisem ravikontroll.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi