karvade eemaldamine 15.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mure on selline,et jalgade ja bikiinipiirkonna raseerimisel tekivad hiljem sageli väikesed mädased punnikesed . Eelnevaid küsimusi lugedes arvan,et see võib olla karvanääpsu põletik. Kas sellele on olemas ka mingit ravi? Ja kas sel juhul on vaja arsti juurde pöörduda või saab ka apteegist ilma retseptita rohtu.

Teine mure asja juures on aga see, et tavaliselt kasvavad uued karvad naha alla ning ka sellest tekib põletik ning neid eemaldada on hiljem väga raske ja tülikas. Naha alla kasvavad karvad aga epileerimise korral (juhul kui karvad on välja tõmmatud) , lihtsalt raseerimisel tekivad aga vistrikud. Enne ja pärast epileerimist koorin nahka, kuid see ei ole aidaud. Äkki on veel mõni võimalus, et vältida karvade naha alla kasvamist. Ainuke variant, mida ma ei ole veel proovinud on laserepileerimine, kuid suurte pindade puhul läheb see väga kalliks.

Ette tänades, 20 aastane neiu Tartust

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See on traumeerimise järgselt tekitatud karvanääpsu põletik ja raviks on paikne antibiootikum. Seda saab retsepti alusel apteegist.

Ravi kõige esmasem on põhjuse vältimine. Seega peaksite lõpetama raseerimise, mida ma arvan, te teha aga ei kavatse.

Loodan, et teadsite eelnevalt, et karvad naha alla võivad hakata kasvama. Tegemist on väga õrna nahaga piirkonnaga, seega põlketik on väga kerge tulema. Dermatoloogid oma praksises karvade eemaldamisega ei tegele ja seetõttu soovitan paremate võimaluste kohta teabe saamiseks pöörduda hea tasemega kosmeetikasalongi.