nahk sygeleb 02.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen tähele pannud,et mul tekib pärast dussi võtmist ja kreemitamist kohutav sygelus nahal/eriti jalgadel ja kätel. Tean,et sygelus on tingitud vee-kvaliteedist. See ei sobi mulle.Sest nädalavahetusel,teises kohas ei teki sygelus. Mul on kuiv nahk, na kreemitan seda, kuid vahel tundub,et sellest pole mingit abi.Ikka sygeleb edasi ja vahel tundide kaupa. Kas oskate öelda,millised kreemid oleksid sellisel puhul parimad ja mida peaks vältima.
Veel on mul ylitundliku näonahaga probkeem. Kestendab ( iga talv), seekord on kõrvade juurest. Kreemitan,aga ei näe tulemust. Kas vaseliin aitaks? Olen kuulnud vastakaid arvamusi ja seega ei tea nyyd täpselt- kas see teeks head või halba. Mis te soovitate?

Ette tänades vastuse eest Tiina

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Olete arvatavasti allergilise (võibolla atoopilise) naha omanik ja arvan ,et te vajaksite konsultatsiooni nahaarsti juures.