Pisikesed sygelevad punnid reitel, tagumikul.... 13.03.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Vabandan t2pit2htede puudumise p2rast. Viimased 2 aastat olen elanud Filipiinidel. Tervise yle kurta v2ga ei saa, midagi tosist pole olnud.

Umbes 3 n2dalat tagasi tekkis reie sisekyljele sellised pisikesed punnid/laigud. Kui punn tekib siis ta sygeleb p2ris korralikult, poole p2eva moodudes sygelus v2heneb ja hiljem kaob nii sygelus kui ka punn. Yldjuhul on punnid teineteisele ligidal, moni on teistest eemal ja sygeleb seal yksida. Piirkond on reite ylaosa. Otseselt kubemes pole yhtegi punni m2rganud kui sygelust aeg ajalt tunnen seal, kuigi midagi n2ha ei ole. Kuid tundub nagu punnide asukohad muutuvad....esimesed punnid tekkisid reie sisekyljele, siis tekkisid uued punnid liikudes puusa suunas. Kui puusalt hakkasid punnid kaduma siis samm sammult hakkasid uues punnid tekkima suunaga reie tagumisele poolele, nyydseks on nad joudnud kuni tagumikuni v2lja. Midagi sellist varem pole mul olnud. Paar korda on samasugune punnike tekkinud ka n2iteks ylakehale, polve juurde....kaugele kohast kus nad enamsti on.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Sügelevad punnikesed, mis kestavad mõnest minutist kuni 24 tunnini on iseloomulikud nõgestõvele ehk urtikaariale.
Põhjust, miks nad Teil tekivad, ma konkreetselt ütelda ei oska, sest 70% juhtudest jääb põhjus ebaselgeks.
Teadaolevatest põhjustest kõige sagedamini on urtikaaria seotud ravimite tarvitamisega või mingi toiduga.
See ravim, mis arst Teile soovitas, sobib nõgestõve korral hästi ja seda võib sümptomaatilise ravina tarvitada niikaua, kuni punne esile kutsunud põhjus on kõrvaldatud.
Lugupidamisega,
Kristi Abram