Kuiv nahk? 19.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Aarst määras mulle nahasügeluse raviks niisutava kreemi ja dushigeeli (tema väitel sygeleb nahk kuivusest). Apteegis aga öeldi et antud kreem ja dushigeel on väga kuiva ja ketendava naha jaoks. Minu nahk aga ei ketenda ja omaarust kuiv ta ka eriti ei ole. Kas peaksin ikka need kallid dushigeelid ostma või piisab kui kasutan lihtsalt niisutavat pesuvahendit (nt jonsoni beebi dushiiõli) ja nahka niisutavat kreemi (nt nivea).
Tänan tähelepanu eest!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kahjuks ma Teid näinud pole ja seetõttu saan öelda vaid seda, et nahaarsti tasuks rohkem uskuda kui apteekrit, kellel pole ju mingeid kliinilisi kogemusi ühegi vahendiga.