ureaplasmoos 22.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

ma olen 18 aastane neiu ja mul avastati selle aasta alguses ureaplasmoos.kas see võib mulle ohtlikuks muutuda kui ma kavatsen jääda rasedaks.küsin sellepärast et arst polnud päris kindel kas olen sellest lahti saand või mitte.pidi olema pikk peiteaeg.oleksin tänulik kui vastaksite

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ureaplasma urealyticum võib kuuluda ka naise normaalse mikrofloora hulka, mistõttu selle mikroobi olemasolu ei pea kaugeltki mitta alati tingima vajadust raviks. Ravi vajaduse üle tuleb otsustada igal üksikul juhul individuaalselt - üldjuhul tuleb ravi hakata tegema siis kui see mikroob hakkab põhjustama urogenitaalorganites põletikulisi protsesse Kui Teie arst polnud kindel kas olete sellest mikroobist lahti saanud, siis tuleks paluda tal teha vastavad analüüsid.