Kelle juurde tuleks pöörduda? 17.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma kahtlustan, et olen saanud partnerilt mingi seenhaiguse (suguti pea on kaetud õhukese valge kihiga ja mõnikord tekivad punased täpid). Kas sellise probleemiga peaks pöörduma meestearsti juurde või tuleb hoopis naha- ja suguhaiguste arsti juurde pöörduda, ning kas seda saab teha ka anonüümselt ja kasvõi teises linnas ning ilma perearsti vahenduseta? Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvan,et Teil esineva probleemiga võib pöörduda nii naha- ja suguhaiguste arsti kui ka meestearsti vastuvõtule-valik on Teie.Naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule võib pöörduda ilma perearsti saatekirjata.Anonüümse pöördumise korral tuleks Teil tasuda ise vastuvõtu ja uuringute eest.Kui soovite,et Teie arve saadetakse tasumiseks haigekassale,oleks soovitav pöörduda elukohajärgselt.Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliinikusse võib pöörduda ilma perearsti saatekirjata ja sõltumata elukohast,tuleb ainult eelnevalt aeg registraruuris kokku leppida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kasvajataoline moodustis

Niipalju kui ma mäletan on mul sünnist saadik käevarre siseküljel olnud nahakotike. Ta kinnitub nahale väikese naharibaga.Kõik oli korras kuni rinnahoidja küljes olev plastmass-toestus hõõrus seda.Nüüd ...

Vastas dr Sirje Liiv

Tuleks pöörduda polikliiniku kirurgi poole.

Loe edasi

suguhaigus

mida teha või kuhu pöörduda kui peenisest tuleb verd...palun aidake...

Vastas dr Sirje Liiv

Olenevalt sellest, milliseid kaebusi teil veel on, tuleks otsustada, kas saata teid uroloogile või suguhaiguste arsti juurde.Otsuse võiks teha perearst, kelle juurde peaksite pöörduma kohe. Uroloogile ...

Loe edasi

kelle poole pöörduda

kas karvkate hõrenemine suguelundite piirkonnas on ravitav ja kelle poole tuleks selle probleemiga pöörduda?

Vastas dr Terje Kukk

See sõltub küll väga vanusest ja ka kaasuvatest haigustest või koguni teadaolevast põhjusest, mille järgselt see toimus. Soovitan nahahaiguste arstile pöörduda, et põhjalikumalt seda arutada.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi