hpv 21.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul diagnoositi hpv viirus. Lähen ka kolposkoopia uuringutele. Kas kolposkoopiasse saadetakse patsiendid, kellel on juba leitud pap testi tulemusena viiruse tüvi,mis võib olla pahaloomuliste kasvajate tekkeks?
Kas laste saamine võib olla probleemiks, olen praegu 24 aastane ja elukaaslasega koos elanud juba pea 4 aastat? Kas mu elukaaslane peaks end samuti ravima, sest viirus on ju sugulisel teel edasikantav?
Kas on võimalik, et see viirus avaldub mul ka mandlitel,mul on mandlitel valged laigud? Kas pean elu lõpuni pabistama emakakaela vähi ja kõrivähi pärast?
Ma väga tänan vastuse eest.
Naine.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Oluline on HPV viiruse tüvi - mõned HPV viiruse tüved on healoomulised, teised mitte.Seetõttu oleneb Teie prognoos suuresti Teil avastatud HPV viiruse tüvest.
Laste saamist HPV viiruse esinemise ei mõjuta.
Viirus küll kandub edasi sugulisel teel, aga teda pole võimalik välja ravida. mistõttu Teie partnerile ravi tegemine pole võimalik (juhul kui tal pole näiteks HPV viirustes tingitud käsnalisi moodustisi suguelunditel).
Kui Teil on emakakaelalt leitud HPV viiruse pahaloomuline tüvi, siis tuleks Teil käia regulaarselt arsti vastuvõtul, et võimalikult kiiresti avastada võimalikud pahaloomulised muutused.
Nende tekkimise tõenäosus on küll mõnevõrra kõrgem kui neil naistel, kellel puudub pahaloomulise HPV viirusetüve esinemine, aga on siiski suhteliselt
väga harva esinev muutus. Korraliku kontrolliga on võimalik igal juhul protsess õigel ajal avastada ja ravida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HPV viirus

Tere
kysimus on järgmine: Kas HPV viirust saab määrata vereanalüüsist või peab proovi võtma suguelundist?

Vastas dr Heli Raudsepp

Proov tuleb võtta suguelundist.

Loe edasi

suguhaigus


Kuidas avaldub papilloomviirusesse nakatumine meestel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Meestel põhjustab HPV viirus teravaid kondüloome suguelundil.

Loe edasi

hpv viirus

Tere.

Mul leiti hpv viirus, olen naine. Viiruse tüve ma veel ei tea. Kondüloome me partneri peeniselt ei ole leidnud. Kas see tähendab, et mu partner ei ole hpv-sse nakatunud? Kas me peame ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Maailmas on avastatud üle 100 erineva HPV viiruse tüübi ja enamik neist pole inimesele ohtlikud. Üldjuhul on HPV viiruse teatud tüüpide esinemine üldse riskifaktoriks eelkõige naisele, põhjustedes mõnevõrra ...

Loe edasi

hpv

Tere! Mul on diagnoositud HPV viirus ning küsimus on selline, et kui ma partnerit vahetan, kas ta nakatub? Ning kui ohtliku haigusega üldsegi tegemist on?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

HPV on viirusinfektsioon, mille olemasolu korral on alati võimalik partneri nakatamine. Samas, nagu ka kõigi teiste viiruslike sugulisel teel levivate infektsioonide puhul, on nakatumine võimalik aga sugugi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi