genitaalherpes 28.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere ! Minul on diagnoositud genitaalherpes, ma ei osanud ise seda haigust kahtlustada, sest välissuguelunditel mingeid ville ega lõhesid ei ole. Küll aga on valulik ja põletikuline emakakael. Haiguse ägenedes on alakõhus tunda kipitust ja valu, kuid murelikuks teeb mind see, et ka nn. ägeda perioodi vahel ei saa ma aktiivselt liikuda ega joosta - kõhtu lööb valu, mis tundub alguses nagu "pistmisena", kuid ka peale jooksmist valu ei möödu. Kas see on samuti mingi herpese tagajärg või on viga millegis muus ? Lugesin dok. A. Sõritsa kirjutisest, et enne rasestumist tuleb läbi viia profülaktilist ravi, milles see ravi seisneb ja millal peaks sellega alustama? Praegu kulgeb mu haigus küll üsna ägedalt - kestab mitu nädalat ja algab alati peale mensturatsiooni, kuigi võtan Valtrexi. Kas sünnituse ajal võib laps saada sünnitusteedest nakkuse ka siis, kui herpes pole aktiivne (pole ville)?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt pole genitaalherpese retsidiivide vahel esinev kõhuvalu herpese tagajärg,aga välistada seda ilma Teid korralikult uurimata ei saa.

Genitaalherpes on ohtlik sündivale lapsele ainult siis kui emal on sünnituse ajal herpeetiline lööve sünnitusteedes,aga niisugusel juhul tehakse kindlasti nn.keisrilõige.Kui genitaalherpes pole sünnituse ajal kliiniliselt avaldunud,siis lapsele mingit ohtu pole.

Raseduse ajal on günekoloogidel olemas väga täpsed juhised genitaalherpesega patsiendi ravimiseks ja soovitused sõltuvad raseduse suurusest (mitmas raseduskuu) ning genitaalherpese avaldumise intensiivsusest.

Kui Teil esinev genitaalherpes kestab korraga kaks nädalat ja kordub iga kuu,siis oleks kindlasti näidustatud pikemaajaline supressioonravi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

genitaalherpes+doonoriks olemine

kas võib olla veredoonoriks, kui on diagnoositud genitaalherpese olemasolu veres? ja kui võib, kas seda peab siis enne vere andmist ütlema?
aitäh

Vastas dr Heli Raudsepp

Võib olla doonoriks ja ei pea seda teatama.

Loe edasi

genitaalherpes

Mul tekkis selline küsimus, et kas võin endal kahtlustada genitaalherpese olemasolu, kui kaks päeva hiljem pärast vahekorda tekkis tekkis sügelus suguelunditel ning mõni päev hiljem tekkis ka nii 3-4 punast ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

See võis olla nii genitaalherpes kui ka mingi muu nahareaksioon.
Oleks soovitav pöörduda koheselt arsti vastuvõtule kui need sügelevad vistrikud uuesti tekivad. Teostades haiguskoldest uuringud molekulaarsel ...

Loe edasi

genitaalherpes

Tere!

Mu elukaaslasel (mehel) on genitaalherpes. Olen lugenud, et selle leevendamiseks on olemas vaktsiin. Küsimus-kui meil on plaanis last saada, kuidas soovitate- kas on mõtet mehel ennast ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Pharmaca Esticas (raamat kus on kirjas kõik Eestis ametlikult registreeritud ravimid) genitaalherpese vastast vaktsiini kirjas pole, mistõttu selle vaktsiini kasutamise kohta puuduvad Eesti Ravimiameti ...

Loe edasi

genitaalherpes

Tere! Kas Lakinal kreemi võib kasutada genitaalherpese raviks, või aitab see siiski ainult huuleherpese puhul.

Ette tänades!

Vastas dr Terje Kukk

Mul ei ole andmeid Lakinal kreemi Eestis registreerituse kohta ja tema registreeritud kasutamisnäidustusi. Seega ei saa teile konkreetselt vastata.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi