PSA üle normi 28.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

PSA Üle normi 1,70 µg/l , Normivahemik: <1,40 µg/l . Kui murelik peaksin olema?

Tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PSA näitab, et eesnäärmes on miski probleem olemas. Seal kolm haigust - eesnäärmepõletik, eesnäärme healoomuline suurenemine ja eesnäärmevähk.
PSA testi eesmärk ongi välja sõeluda need mehed, kellel suure tõenäosusega on eesnäärmehaigus. Mis haiguse või eripäraga konkreetsel juhul tegemist võiks olla, saab kõneleda peale uuringuid. Tulge vastuvõtule!
Ette soovitan lugeda ka minu raamatut „Meeste tervis. Eesnäärmehaigused ja alakeha vaevused."