PSA 0,261, fPSAd labor ei suutnud tuvastada. uurini analüüsid bakterioloogilist nakkust ei tuvastanud. Valud urineerimisel ja viimasel paaril päeval on valulikkus juba konstantne. 20.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Natuke üle paari kuu on valulikkus urineerimisel ja juga on ka nõrgaks jäänud. Septembris (valulikkus urineerimisel ja uriini joa tugevuse vähenemine oli juba umbes kuu aega selleks ajaks olnud) tehtud ultraheli järgi on eesnääre ca 22 cm³, kusepõis hinnatavas osas sileda seinaga.
PSA on 0,261 ug/L, fPSAd <0,01 ug/L. fPSA% ei saa arvutada, sest üks või mõlemad analüüsid ei mahu määramispiiridesse.
Nädalavahetusel hakkas suguti valulikkus jääma ka juba peale urineerimist, mitte ainult urineerimise ajal, nagu enne oli.
Valutab ka ülaselg parema külje pealt ribide tagant. Täna hakkas ka alaselg valutama, aga see valu tundub pigem nagu närvi valuna olevat.

Kas vaba PSA alla määramise piiri olemine sellise PSAga on normaalne või võib see viidata pahaloomulisusele? Saan aru, et fPSA suhe tPSAsse on palju täpsem marker, kui PSA üksinda.
Vereproovis oli ka ioniseeritud kaltsium üle normi piiri - 1,34 mmol/L (ülemine referents 1,32 mmol/L).
Mõned korrad on tehtud ka uriiniproovid bakterite esinemise kohta. Need on kõik olnud negatiivsed. Ühel proovil oli uriini erikaal natuke alla normi 0,010 (referents 0,015).
Kuna põen ka sarkoidoosi ning mingit autoimmuunhaigust, millele ei ole siiani diagnoosi pandud ning olen ka kilpnäärme eemaldamise järjekorras(kilpnäärme talitus on analüüside järgi korras, kuid viimase aastaga on kilpnääre väga kiiresti kasvanud. Ning augustist alates on ka tekkinud kägistustunne, mis on ainua tugevamaks läinud. Eriti viimaste paari nädalaga), siis tahaks kindel olla, et ma ei ole järjekordset jack-pot'i võitnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina ei pea vaba PSA määramist vajalikuks, sest lisainfot see ei anna. Kaebuste alusel on teil kusemishäire olemas. Selle põhjuseid tuleks uurida. Soovitan meestearsti vastuvõtule tulla ja lisaks võiksite tutvuda minu viimase Meeste tervise raamatuga, mis just neist probleemidest kirjutatud.