eesnääre/põis 19.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

mul on juba pikemat aega eesnäärme ravi/eesnäärme suurenemine/
XTRAL-1tabl.õhtul.öösel ei saa magada,iga 2tunnu tagant peab tualetti minema.päris tihti esineb ka päeval,et iga 5-10minuti järel on tualeti vajadus.teinekord on pissimise vajadus aga ei tule ja on valulik.
see nii pikk periood kurna väga ära ja mõjub psüühikale.
ei tea mida teha.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldatud ravim on kõige nõrgem kusemishäirete ravimitest. Kirjeldatu alusel on ilmselt välja kujunenud juba ka põielihase häiring. Siin peaks tegema korralikud uuringud. Välistada tuleb põletik kusetraktis ja eesnäärmes, täpsustada tuleb kusemishäire põhjust. Tulge vastuvõtule!