radikaalne põievähi operatsioon 07.08.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mu mehele (40a) teostati radikaalne põiekasvaja operatsioon (tehti uus põis, eesnääre lõigati välja). Lugesin siit kliinik.ee-st, et dr Zirel on impotentsuse vältimiseks soovitanud kasutada Viagrat või teisi sarnase toimega tablette vaagnaorganite verevarustuse parandamiseks. Ehk oskate öelda kui pikalt tuleks neid võtta, kas tuleks alustada kohe peale operatsiooni või tuleks oodata kuni tal on kõik kateetrid-dreenid eemaldatud ja kas Levitran oleks sama tõhus?
Lisaks sooviks teada, kuna ei ole meeste füsioloogiast suuri teadmisi, kas eesnäärme eemaldamine tähendab seda, et spermatosoidide liikuvus on nüüd null? Ja kui mees praeguses seisus (2 nädalat peale operatsiooni) on füüsilises kontaktis olles tundnud erutuse laadset tunnet kubeme piirkonnas, siis kas võib loota, et ta potents taastub? Või võib meesterahvas tunda erutust sugutis, kuid see ei pruugi veel tähendada erektsiooni võimalikkust?
Tänan teid vastamast!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Erektsioonihäire profülaktilist ravi võiks alustada siis, kui kõik torud väljas ja opist möödas vähemalt 3 nädalat. Enne vastava ravi alustamist pidage kindlasti nõu mehe raviarstiga. Raviskeeme on erinevaid ja võib kasutada ka Levitrat. Selle operatsiooni tagajärjel ei tohiks enam toimuda väispidist seemnepurset. Samas spermatosoidide tootmine käib edasi ja lapse saamise soovi korral võib kunstliku viljastamise käigus kasutada munandist ja muandimanusest saadud spermatosoide. Operatsioonijärgne erutuse tunne kubemes on positiivne, kuid mitte väga kindel prognostiline märk.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Orgasmiga ei kaasne seemnepurset

Orgasmiga ei kaasne seemnepurset. Nimelt diagnoositi mul 2014a lõpus pärasoole vähk. Kõigepealt määrati detsembris kiiritusravi koos keemiaraviga (tabletid) ja jaanuaris k.a. oli radikaalne operatsioon ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma tootmisega pole siin miskit pistmist. Sedatüüpi operatsiooniga saavad paratamatult kahjustada seemnepurskel osalevad närvid. Suure tõenäosusega toimub seemnepurse tõesti põie poole. Kui lapse soovi ...

Loe edasi

Eesnäärme pahaloomulise kasvaja ravi

Tere. Kui on diagnoositud pahaloomuline kasvaja, kas pooldada operatsiooni või kiiritusravi? Pakutakse ka veel uut tehnoloogiat kiiritus seemned....ei oska otsust langetada.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Minu soe soovitus on hea kirurgi käe all radikaalne prostatektoomia.

Loe edasi

krooniline...

Tere.
Vaevlen juba üle poole aasta (tegelikult ilmselt veel kauem) prostatiidi käes. Okt. Nov. olin ka teil Tähe kliinikus vastuvõttudel. Ravist oli küll veidi kasu, kuid paari nädala pärast läks ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Radikaalne prostatektoomia prostatiidi vaevustest enamasti ei vabasta. Kui haigus tekkis aastatega, siis võtab ravi enamasti aega kuid.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: