Kas tegu võib olla varikotseelega 19.12.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, tülitan veel, nimelt tegin pildile ringi, kus kandis mul on nagu tunda veel ühte muna laadset asja. See liigub ehk ei tundu nagu oletavt munandi küljes olev tükk. Arsti aeg on alles jaanuari teises pooles ja tahaks lihtsalt mingit kindlust sellele ajale. Ta on selline kuni sentimeetri suuruse läbimõõduga kera laadne asi. Vasakus munandi kotis. Lamades on seda veidi tunda, istudes pole üldse ja püstises ka olen mõnikord tundnud. See ei valuta üldse, kuid vahel on nagu selline tunne, nagu midagi suruks vasakut munandi kotti. Eriti istudes ja kui ma sellele just mõtlen. Kas tegemist võib olla varikotseelega? Või praegu võib see kirjeldus kuidagi moodi ka vähki kirjeldada? Ei saa mõtteid peast. Olen ka selline natukene ülemõtleja. Oleks vaja lihtsalt kuidagi rahu saada. Olen uurinud internetist et munandivähk on just minu vanuste suurimaid vähhke.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole mul eelmisele vastusele midagi juurde lisada. Ilma lävivaatuseta diagnoosi panna pole võimalik ja lihtsalt spekuleerima ei hakka. Arvestades vanust, on noorte nõutamise raames võimalik arstile saada mõne päeva jooksul.