uriinis veri ? 16.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist !
Võimalik, et see pole päris Teie teema, kuid proovida ju võin.
Seoses kõhuhädadega olin sunnitud 09.10.23 pöörduma PERH-i EMO-sse. Seal tehti üsnagi põhjalik vereanalüüs ning ka uriini analüüs (anamnees ja uuringute vastused on manuses).
Veidi hiljem tundus ehmatav vaadates digiloost, et uriinis on justkui veri (Erütrotsüüdid 1 +).
31.07.23 tehti mulle samuti uriini ribaanalüüs(vajadus tekkis, kuna märkasin, et hommikune uriin lõhnas kehvapoolselt ; samuti lasin end kontrollida suguhaiguste osas-negatiivne ; 2023 alguses tehtud ka PSA test-ka korras), kuid siis oli kõik negatiivne ja muidu ka korras. Aga nüüd siis äkki 1+
Kas see üldse tähendab midagi , kas on põhjust muretseda ?
Vabandan kui sattusin küsima vale arsti käest

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Lugu teadmata on siin tõesti võimalik miskit nõu anda. Perearst saab teid edasi aidata. Ühekordne 1+ pole suur probleem, kuid uriini analüüsi tuleb ajas korduvalt kontrollida.