Punased laigud ja haavandid peenisepeal ja eesnaha all 15.08.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen aasta aega sama probleemi otsas olnud, käinud aratidel kes panevad puusalt diagnoose ja midagi otseselt ei aita. Aasta tagasi tekkisid peenise peale (esialgu eesnaha alla punased laigud) nüüd juba haavandi moodi punased täpid. Olen kasutanud erinevaid kreeme - kõige tõhusamini fucicort, ravib justkui terveks, aga mõne päevaga asi jälle tagasi. Lisan juurde ka pildi, hiljuti just eriti hulluks läinud. Vahets veidi sügeleb ja urineerides vahest annab urineerides tunda (mitte koguaeg), valu ega mitte midagi sellist ei ole. Lisaks veel on haigusega ka tihe juustelangus tekkinud - ei pruugi üldse seotud olla, aga olen seda just viimase aasta jooksul tähendanud. Suguhaiguste kontrollis sai käidud kaks korda - mõlemad korrad kõik tulemused negatiivsed peale herpese (type 1, mis peaks kige tavalisem asi olema). Panin uuesti nahaarsti vastuvõtule aja, aga kuna järjekorrad pikad ja mure suur, siis mõtlesin siia kirjutada. Kas haigus ise ja ka ravimid (nt sain aru, et see fucicort) võivad tekitada suuremaid tüsistusi (nt viljatus vms) ja kas see on normaalne, et selline asi nii pikalt kestnud on?

Aitäh ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täpselt samasugusele probleemile vastasin eile siin portaalis kolm küsimust tagasi täitsa loetavana, et "Soovitan meestearsti vastuvõtule tulla. Igal terviseprobleemil on põhjused ja soodustavad tegurid. Need tuleb üles leida ja ära lahendada."
Teie puhul on märksõnaks soodustavad tegurid - kui neid ei muudeta, siis jääbki korduma.
Kirjas olnud ravimid on pindmised ja üldtervisele mõju avaldada üldjuhul ei tohiks.