Mügar skrootumil, sügelus, vill 27.07.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, doktor!

Tegelikult on mul mitu mure, nagu on näha küsimuse teemast. Üritan kõiki kirjeldada nii, nagu oskan.

Natuke eelinfot enda kohta: Seksuaalselt aktiivne olen selle aasta märtsist saati. Partnereid on olnud üks ja seksime alati kondoomiga.

Skrootumi sügelusega olen vaevelnud juba üle kahe aasta, see esineb põhimõtteliselt igapäevaselt. Olen käinud korra sellega dermatoloogi juures, kuid seal pöörati suuremat tähelepanu mu vitiliigole ja sünnimärkidele. Ehk on meestearstiga parem õnn.

Sügeleval piirkonnal on vahel punetus, vahel mitte. Tavaliselt punetusega on sügelus hullem. Pesen igapäevaselt, pöörates erilist tähelepanu just kubemele ja kannan õhulisi aluspükse. On juhtusid, kus sügelevad ka kubemekarvad ja pärak, kuid jälle, mitte alati.

Puhtas meeleheitluses leidsin, et desinfitseerimisvahend aitab ajutiselt sügeluse vastu, kuigi kipitab metsikult.

Mis see olla võib? Mõni seenhaigus?

---

Paar nädalat tagasi tekkis mu skrootumi keskele kõva mügar. Eeldusega, et see on lihtsalt mõni punn (mida on ka varem olnud), torkisin seda õrnalt nõelaotsaga, kuid mäda välja ei tulnud, vaid veidi verd.
Mul on olnud midagi sarnast ka varem - samuti enne esimest vahekorda - ning see kadus ise ära. Siis oli see väga väike ja võibolla oligi lihtsalt vistrik.

Seekord mügar ära ei kao, selle suurus muutub, hetkel on läbimõõt umbes sentimeeter ja kui katsuda, siis oskaks seda kirjeldada vaid nii, et see on ühendatud skrootuminahaga seestpoolt ja samuti tuleks justkui mügara alumiselt küljelt välja juha, mis jookseb munandite vahele. Skrootuminaha peal, mügara kohal on valge täpp, nagu vistrikul.

Miks see tekkida võis ja kuidas sellest lahti saada?

---

Pildi vasakul pool on ka näha villi, valge ring on ümber lihtsalt seepärast, et nahk on pealt ära tulnud.
Vill on sellises kohas, et see võib olla tekkinud lihtsalt hõõrumise tulemusel, kuid paanikas guugeldades leidsin, et suuseksi tegemine samal ajal, kui naisel on suus ohatis, võib tekitada genitaalherpest.

Nüüd muidugi tahaksin, et keegi teeks mulle puust ja punaseks selgeks, kas mul on või ei ole herpes, sest sellele ju ravi pole.

---

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on nahapõletikuga. Sügeluse teema keerulisem ja vajab põhjalikumat analüüsi. Interneti teel, lihtsalt kirjelduse alusel kahjuks inimest ravida ei ole võimalik. Selleks on ikkagi vaja arsti vastuvõtule tulla