Pakitsustunne peenises ja sage urineerimine 24.05.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oli 4 kuud tagasi covid-19 viirus ja selle põdemisel tekkis äge neelupõletik. Covid justkui möödus kergemalt kui neelupõletik ise. Olin ca 2 nädalat kodune ja kurguvalu kadus alles kolmandal nädalal. Kurgust baktereid ei otsitud ja arvati et on viiruslik, kuid selles ma täna kahtlen.Veidral kombel lisaks covidile ja neelupõletikule hakkasid esinema mul tihe pissimine ja pakitsus peenisel, munandi valulikus, valulik seemnepurse ja vahel olid ka valutuksed neerude kandis. Loomulikult pöördusin uuesti arstile. Tuli välja et on kõrgenenud PSA ja leidsid eesnäärme põletiku. Pole kunagi selist probleemi olnud. Nüüd , juba 4 kuud hiljem on jäänud pakitsus tunne ja vahel on valutorked neerude kandis endiselt. Kas ei või olla et mingine halb bakter (näiteks Streptokokm) sattus läbi kuseteede minu alakehasse kurja tegema. Normaalse mehena ma loomulikult masturbeerin ja seda kaudu võis ju kätte kaudu haigustekitaja sinna sattuda.
Kuhu ma oma murega edasi saan pöörduda, teeb murelikuks kui 3kuuga pole nagu asi korda saanud, kes teeks mingid testid ja leiaks haigustekitaja.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmepõletik ongi keeruline haigus ravida. Soovitan pöörduda meestekliinikus vastuvõtule. Meil on tehnoloogiliselt parim labori võimekus ja uuringud näitavad ära ka mikroobide olemasolu või puudumise. Enamasti pole mitme kuu pärast tegemist enam ühe konkreetse mikroobiga vaid eesnäärme kui organi kahjustusega.