Millega võib tegu olla? 10.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere !

Üritan enda probleemi lahti seletada .
Poolteist kuud tagasi läksin elukaaslasest lahku ja langesin sügavasse depresiooni. Sellest ajast saati on minuga kaasas käinud pidev stressi ja pinge ( Tegelen enda probleemiga ja käin psühholoogi juures). Arst kirjutas välja mulle unerohuks antidepressandi miratsapiin 15mg mida ma igapäevaselt tarvitan( pool tabletti ennem magama minekut).Nüüd siit ka mure. Olen täheldanud, et minu labakäed on punased, näonahk samamoodi ja nägu öhetab veidi, jalad samamoodi.( pigem käivad natukene hooti ja nahk kuiva vöitu) Mingit sügelust ega muid ilminguid ei ole. Samuti on munandi kott punane ja eesnaha alt samamoodi punakam( nagu oleks põletikuline) , sügelust ja kihelust ei ole. Viimasest vahekorrast oli vähenalt 4+ nädalat möödas ( mis oli kaitstud) . Käisin tegin synlabis 8 suguhaiguse testi, nii verest kui uriinist ja kõik testid olid negatiivsed. Käisin perearsti juures kellele ka enda muret kurtsin ja tegi erinevad veretestid. Muud asjad olid korras aga kolestorool oli korrast natuke ära ja d-vitamiini puudus. Vererõhk oli ka körge 140/90 ja 88. Kodus möötes vahel saan ka väga head tulemusi. Kindlasti on asi stressi tagajärjel väljatulnud ja mure hakkas ka sealt umbes pihta aga ennem võibolla nii ei pannud tähele seda ja lükkasin stressi kaela nagu ka arst seda ütles Aga mis neid asju põhjustada võiks ? Eriti mures olen enda peenise murega, Aga tundub, et need kõik asjad on omavahel kuidagi seotud. Kuhu poole vaadata, mida teha ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tundub, et sarnased nahamuutused üle keha? Kui nende teke on seotud ravi tarvitamise algusega võib olla tegu selle kõrvaltoimega.
Täpsemaid otsuseid saab teha, kui olemas on tervikpilt: kaebused, nende teke, läbivaatus, uuringute tulemused.
Peenise mure osas saame meestekliinikus aidata. Kui tulete vastuvõtule, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa kuse analüüs ja peenist 24 tundi eesnaha alt mitte pesta.