Sperma analüüsi vastused. 18.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Palun selgitust analüüside kohta.
Teostasin need Tartu Ülikooli meestekliinilkus.
Probleem nimelt selles, et on mure kondüloomidega ja need tulevad tagasi muudkui iga kuu. Käisin visiidil ja pidin tegema sperma, suguhaiguste, kui ka eesnäärme testi. Sperma test oli esimene nendest, kas siit võib järeldada mingit põletikku või midagi? + andke mulle palun teada, mis näitajad on kriitilised?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellise kondüloomide tagasitekke põhjuseks on enamasti kas:
1. uued nakatumised, mis seotud teie seksuaalkäitumisega
2. viiruse eripärad - ses osas soovitan teha ka viiruse tüpiseerimine
3. teie kuse-sugutrakti kaitsevõime nõrkus

Sperma analüüsi tulemused on head. Aktiivset põletikku ei ole. Aga see on vaid üks osa vajalikust ja määratud uuringukompleksist.