analüüsid 12.12.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on üks mure. Oleme naisega üritanud juba üle aasta last saada kuid kahjuks seni pole veel õnnestunud. Seoses sellega tahaksin lasta end uurida. Ja minu küsimused oleksid seotud rohkem uuringu teostamisega.
Milliseid protseduure tehakse? Kas speram analüüsi tegemisega peaks kohapeal (arsti juures) hakkama saama? Ja kui kaua võtab aega tulemuste teada saamine?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõigepealt vabandan hilinenud vastuse pärast.
Vastata saan vaid omaenda ja ka meestekliiniku praktika kohta. Mehe viljakuse uuring koosneb vestlusest, läbivaatusest, põhjaliku küsimustiku täitmisest, hormoonuuringutest ja ühest, sageli ka enamast sperma anlüüsist.
Sperma analüüsi soovitame anda labori juures paiknevas privaatruumis. Meestekliinikus saab analüüsi tuua ka kodust, kuid kasutama peab meie juurest saadud kogumistopsikut. Vastused kogunevad enamasti nädala jooksul. Eriteenusena saab Tartus teha ka kõik uuringud ühe päeva jooksul.

Edu soovides
Margus Punab