Küsimus spermaproovis 11.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere pöördusin meestearsti juurde,kuna soovisin teada saada oma viljakusest.Sain analüüsi vastused,mis minu arvates on väga halvad.Kui õigesti aru saan,siis on mul ka väga suur põletik nende andmete põhjal.Uus arstiaeg on alles kahe nädala pärast,mure praegusel hetkel on seotud elukaaslasega,tal on tekkinud sage urineerimis vajadus ja alakõhus on pakitsev tuim valu.Günekoloogi aja sai alles kuu aja pärast.Kas oskaksite öelda,kui halb see spermaproov on ja kas võib olla seotud elukaaslase murega.Mida saaks ise teha,et vaevusi leevendada?Minul endal ei ole ühtegi kaebust.Panen siia ka analüüsi tulemused. Abstinentsi kestus
1p
05.01.202114:33:00 Sperma
Sperma viskoossus
<2 cm
05.01.202114:33:00 Sperma
Sperma mikroskoopia

Ümarrakud
5.40 milj/mL
Tuumaga rakud %
18 %
Neutrofiilid %
73 %
Neutrofiilid %
73 %
Neurtofiilid
3.9 milj/mL
Monotsüüdid %
1 %
Tuumata rakud %
8 %
05.01.202114:33:00 Sperma
Bakterid
Rohke
05.01.202114:33:00 Sperma
Spermatosoidide koguarv ejakulaadis

Sperma kogus
3.9 g
Sperma kogus
3.9 g
Spermatosoidid
1.00 milj/mL
05.01.202114:33:00 Sperma
Spermatosoidide liikuvuse paneel

Edasi liikuvad spermatosoidid %
17 %
Kohapeal liikuvad spermatosoidid %
6 %
Liikumatud spermatosoidid %
77 %
05.01.202114:33:00 Sperma
Spermatosoidide morfoloogia paneel

Normaalsed spermatosoidid %
0 %
Peadefektiga spermatosoidid %
74 %
Keskosa defektiga spermatosoidid %
28 %
Sabadefektiga spermatosoidid %
9 %
Arenguvigadega spermatosoidid %
0 %
05.01.202114:33:00 Sperma
TZ indeks
1.1
05.01.202114:33:00 Sperma
Eosiinitest
68 %
05.01.202114:33:00 Sperma
Autoimmuunreaktsiooni paneel spermas

Mar IgG test
05.01.202114:33:00 Sperma
IL-6
1874 ng/L
Jään vastust ootama.Parimate soovidega!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Analüüs on tervikuna kehvapoolne.
Põletik on tõesti tugev- nii põletikurakkude (neutrofiilide) arv kui ka Il-6 näitavad väga tugevat põletikku.
Viljakusnäitajad on ka kehvad, aga seal lisategurina vaid üks päev vahet seksis (soovitatava 3-4 päeva).
Sugutrakti põletikud ongi pea alati kahe inimese probleem. Kui elate kaitseta seks elu, siis paratamatult põletik kandub ühelt osapoolelt teisele.
Mida saate teha. Võtta kiirelt tasuline arsti vastuvõtt. Ka naine. Senimaale seksist hoiduda või kui ei saa, siis kasutada korrektselt preservatiivi. Alternatiiv - pöörduda oma perearsti vastuvõtule.