viljakus 29.01.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Oleme elukaaslasega pea 6 kuud proovinud last saada.
algul õnnestus aga siis oli katkemine. olen ka käinud arsti juures ja seal öeldi, et kõik on korras. elukaaslasel pidavat ka kõik normis olema.
minu analüüsi vastused:
seemnevedeliku ruumala- 2,5
kontsentratsioon- 28
üldhulk- 72
mikrofloora- on kirjas vähem
viskoossus- n 6-7
iseärasused- kerge agregatsioon
A+B-51%
C-15%
D-34%
normaalseid- 2%
anormaalseid-98%
pea defekt-95%
kaela defekt-41%
saba defekt-13%
arenguviga-2%
TZI-1.57
ümarrakud-1 mil/ml
neutrofiilid 0%
neutrofiilide üldarv <0.001
makrofaagid-0%
teised tuumaga rakud- 13%
tuumata rakud-87%

olen hakanud viimase kuu jooksul vitamiine tarvitama (wellman)
Sooviks teada kas need on väga kriitilised andmed või võivad need ka muutuda ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks - selle labori tulemusi ma väga kommenteerida ei tahaks. Mida võiks välja lugeda on selgelt liiga madal normaalstete spermide osakaal.
Teiseks mehe viljakust ei saa hinnata ainult sperma analüüsi alusel. Veel vähem ühe sperma analüüsi alusel. Lisaks on kindlasti vajalik läbivaatus, hormoonuuringud ja vähemagi põletiku kahtluse korral ka eesnäärmeuuringud.