Seemnevedeliku lõhn 17.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mitu kuud tagasi märkasin, et spermal on tekkinud kummaline terav lõhn, mis meenutab sapiseepi. Paar nädalat peale probleemi tekkimist käisin perearsti vastuvõtul. Tehti vereproovid (üld, maks), tehti ka ultraheli, kus vaadati maksa, sapipõit, eesnääret. Tehti uriinianalüüs (esmane ja keskjuga), suguhaiguste analüüsid. Kõik korras. Seejärel läksin Kliinikumi meestearsti vastuvõtule. Tehti vereanalüüs (PSA, testosteroon, äkki midagi veel, mida praegu ei mäleta), uued uriinianalüüsid ja spermaanalüüs. Kõik korras. Suguhaigusi pole, põletikku ei näita, kõik muu ka korras.

Aga probleem on endiselt alles - spermal tugev arusaamatu lõhn, mis meenutab sapiseepi. Arstid ei osanud rohkem midagi asjast arvata, ise ei oska ka midagi asjast arvata. Toitumist muutnud ei ole (sama nagu ka aasta tagasi, kui probleemi polnud), ei suitseta, alkoholi tarbimine väga harv ja väike, teen trenni, ülekaalu ei ole. Ainukesed mõtted, mis tekkinud on, et äkki mingi hilline covidi järgne veidrus? Äkki mingi hormonaalne tasakaal paigast? Äkki mingi bakter, mida ei suudetud analüüsidega tuvastada?

Kas oskate midagi soovitada, mida saaks veel uurida lasta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Lõhna muutus on enamasti seotud sugutrakti mikrofloora muutusest.
Minu küsimused oleksid peamiselt suunatud partnersuhte poolele, ega pole uut partnerit, partneril sugutrakti põletikke?
Kovid mõjutab immuunsüsteemi ja sealt tõesti ka põletikke ja mikrofloora koostist.
Mikrofloorat on võimalik uurida. Aga kuidas ja mis materjalist, saaks öelda vaid peale esmaste tehtud uuringute läbivaatamist.
Kui soovite teist arvamust, tulge vastuvõtule.