6 aastase eesnahk ei liigu 29.05.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure poja eesnahk ei liigu.
Perearst saatis lastekirurgiasse Kuido Väljaots konsultatsioonile.
Isa läks lapsega arstile ja tagasi tuli juba saatelehega ymberlõikuseks Diagnoos fimoos.Arsti sõnul peaks 6 aastasel ammu eesnahk liikuma aga on liiga kitsas ja ei liigu.
Kas tõesti teisiti ei saa kui op.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik oleneb konkreetsest juhtust. Umbes 20-30% juhtudest vajab kindlasti operatiivset ravi. Paljudel juhtudel, eriti kui eesnahk vähemalt miskil moel liigub, on siiski võimalik aidata hormoonkreemiravi ja venitusega. Usaldage oma arsti! Kui soovite kindlustunde saamiseks teist arvamust, siis saame sellega aidata.