Prostatop, aeg ajalt kerge eesnäärme põletik 11.04.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen iga aastaselt olnud hädas kergete eesnäärme põletikega. Igakordselt olen käinud arsti juures (Sven Tennisberg) ja kuna aja saamine võtab aega siis nii mõnelgi korral on valulikkus möödunud, spermas vereeritus kadunud ja analüüsi tulemused korras ilma ravimeid kasutamata. Probleem tuleb esile kui saan külma (jalgratta sõit, isegi talvel saunast lumme minnes tekkis pärast probleem). Selgelt on eesnääre nõrk koht. Samuti on vähenenud erektsiooni tekkimine. Googlist leidsin ühe toidulisandi Prostatop, mis kiidab end kroonilise eesnäärmepõletiku puhul aitajana. Kas teil on antud tootega kogemust, patsiendi tagasisidet. Või on soovitada eesnäärme vastuvõtlikuse tugevdamiseks mõnda konkreetset toodet.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamik selliseid avalikult reklaamitud toodetest kuuluvad rubriiki: " lollidelt tulebki raha ära võtta".
Eesnäärmepõletiku ravi ongi kompleksne. Sinna kuuluvad:
1. konkreetse põletiku väljaravimine
2. eesnäärme funktsiooni toetavad vahendid ja probleeme ennetavad meditsiinilised meetmed
3. vähemalt sama oluline on ka inimese enda haigusteadlikkus - kuna see on teie keha, siis teate kõige paremini, mis tegurid haigust halvendavad/aktiviseerivad ja neid tegureid tuleb siis ka teadlikult vältida.

Teile sobiva meetmete kompleksi pakkumiseks peaksin ma siiski haiguslugu oluliselt täpsemalt teadma.