Krooniline põletik ? Erektsiooni probleemid 20.02.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Aasta tagasi kaks päeva peale juhusliku vahekorda hakkasin tundma ennast halvasti, kihelus, tulitus sugutipeas jne. (sug.haiguste testid olid korras), kuid enne testide tulemusi kirjutati antibiootikumid sest sugutipea oli laiguline ja tulitav, kuur tehtud, kuid päris tervena ennast ikka ei tundnud - tulitust ei esinenud. Läksin arsti juurde, võeti teised proovid (korras). - Kogu suve tundsin ennast aeg-ajalt halvasti altpoolt, mis väljendus teinekord kihelusena, siis jälle kerge valuna munandites. kuni tipnes sügisel erektsiooni probleemidega, mõni päev asi toimis, teine päev olid voodis koos partneriga 3 tunnised töövõidud (peenis küll jäigastub, kuid pidu kestab loetud minutid ja nii pidevalt, siis jälle tuleb ette mõni päev, kus asi toimib absoluutselt 100% nagu peab).
Arsti juures võeti sug.haiguste testid (korras), kuid avastati turse kirjutati Xatrali (mis on võtmisel pigem avaldanud neg.tulemusi, kui ei võta on olukord lootust andvam, vähemalt mulle tundub nii), sperma analüüs sai tehtud kogemata viljatusele, mis viitas siiski põletikule, kirjutati Nolicini kuur (purske valulikus kadus, kuid hakkas esineme uut moodi valulikus munadite piirkonnas kuuri aeg), kuid erektsiooni probleem jäi, õige analüüs põletikule põletiku ei näidanud, kuid turse eesnäärmes on säilinud), hetkel kirjutati Relifexi võtnud 15 päeva, seis sama - erektsiooni probleemid + tuimad valud, mis üks päev on ühel pool munandi piirkonda, teine päev teises, siis jälle pärasoole ja munandite vahel, harva ka tulitus sugutipeas - eriti, kui olen närvis. Eriti on tunda valusid peale füs.koormust (jõusaal näiteks), kuigi valuastmed vahelduvad on valulikus pidevalt ja muidugi erektsiooni probleem ! Olen sisuliselt aasta jooksnud oma probleemidega arstide vahet ja seis on minu, kui 31 aastase meesterahva jaoks jätkuvalt väga kurb, arvestades eriti erektsiooni probleemi. Kusemisel pole valulikust kunagi esinenud. Mida edasi teha, või millele viitavad sümptomid. Tänud ette.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vaevused viitavad üheselt eesnäärme põletikule. Tüüpiline kõrvalhüppest saadud mikroobide tasakaalu häire, mis algul tekitas kusiti põletiku ja edasi arenes eesnäärme põletikuks. Kirjast loen välja, et te alguses asja päris tõsiselt ei võtnud ja nii kujuneski välja krooniline põletik, mille ravi on juba oluliselt raskem. Kroonilise prostatiidi üheks tüüpiliseks kõrvalnähuks on ka seksuaalhäirete tekkimine. Sageli võivad just need kaebused olla haiguse ainsaks avaldumisvormiks. Ilma lugu täpselt teadmata lahendust pakkuda ei saa. Ise alustaksin veekord laiemate uuringutega, mis sisaldaksid nii sperma testi põletikule kui ka eesnäärme sekreedi uuringu. Intensiivistaksin ka ravi. Ja ravi ja määratud uuringutega peate olema ise järjepidev... Oma tervise eest vastutate ikka ise mitte arst.
Edu soovides
Margus Punab