valu munandites ja sugutis 21.10.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 28.a mees

Selle aasta algul tõstsin tööl ükspäev liiga palju raskeid asju ja sellest jäid kätel närvid valusaks, edasi läksin kergema töö peale, kuid asi ei paranenud. Töötasin veel 2 kuud. Varsti sain aru et käed hakkasid rohkem valutama. Siis edasi hakkasid jalgadel närvid tunda andma, järgmiseks tulid peavalud ja seljavalud (2 päeva oli ainult selg valus). Edasi tuli lõpuks nõrk valu ka munanditesse ja sugutisse. Otsustasin töölt ära tulla, et end ravida, kuid 2 nädalat pidin veel töötama ning tervis läks selle ajaga veel kehvemaks. Sellest ajast olen nüüd 2 kuud kodus puhkanud, kuid asi ei lähe paremaks vaid munandites läheb valu sagedamaks ja natuke suuremaks. Parempoolne munand on aeg-ajalt suurenenud ja kipub ülespoole tõusma munandikotis. Peenis kõverdus paar nädalat tagasi vasakule. Õhtuti ei saa magama jääda kuna pikaliheites hakkab parem munand üles tõusma munandikotis ja siis hakkab valutama.
Käisin ka ülaseljast pilti tegemas ja diagnoositi kerge skolioos vasakule. Perearst ütles et see on õnneks vähe ja selle parandab lihaste tugevdamine ja rühi hoidmine.
Käisin Viljandis uroloogi juures ja kõik organid leiti et on korras. (valu kohta ei osatud nõu anda).
Käisin Põltsamaal neuroloogi juures kus ta kahtlustas kätel karpaaltunneli sündroomi ja saatis uuringutele.

Proovisin selja- ja kõhulihaseid treenida 1 korra ja siis öösel läks valu munandites hullemaks, hakkasin muretesma.

Kui hull võib olukord olla/mida teha ja kas soovitaksite vastuvõtule tulla?
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Segane lugu. Võimalik on nii üldisem närvisüsteemi ärritus, aga ka eraldiseisev sugutrakti põletik. Probleemi tuleks järk-järgult harutama hakata. Neuroloogiliste nähtudega mure algas ja sellega peab kindlasti edasi tegelema. Sugutrakti põletiku välistamiseks oleks vaja teha sperma analüüs ja/või eesnäärme sekreedi uuring. Tulge uuringutele!