Valulik lööve kubeme ja reie vahel 13.09.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimaste päevadega on tekkinud kubeme ja reie vahele valulik lööve ca 3cm diameetriga. Nagu oleks nahk marraskil ja tundub, et ka mädane. Kas tegu on rahvakeeles nn siiliga? Kuna selline lööve on tekkinud esimest korda ja oma harjumusi ma pole muutnud (füüsiline trenn ehk jooksmine ca 2 korda nädalas), siis millest see võis tekkida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

"Siilist" ma midagi ei tea.
Ilmselt on tegemist reievoldi põletikuga.
Tüüpiliseks põhjuseks on hõõrdumine ja sellest tekkinud mikrotraumad, kus leiavad hea pinnase põletikutekitajad.
Kui on probleem, sellel põhjus, on ka lahendus. Tulge vastuvõtule.
Seni korralik hügieen ja vaadake üle ka oma spordiriided.