Kas peaksin, muret tundma? 24.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Peale viimast, vahekorda tekkisid peenise pea peale imelikud punased täpid mis ei sügele ega midagi kas peaksin muret tundma

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seksi järel tekkivad eesnaha ärritused ja põletikud viitavad esmajoones partneri tupepõletikule või lihtsalt tupe keskkonna muutusele. Enamasti need nähud esimestel kordadel taanduvad päeva-paariga. Hiljem võivad need korduvad ärritused põhjustada ka mehel kuse-sugutrakti kroonilisi põletikke. Kui mure püsib või kordub, siis tasuks küll meestearsti vastuvõtule tulla ja püüda põhjused välja selgitada. Visiidi eelselt 24 tundi peenist mitte pesta ja soovitavalt võtta kaasa ka esmane hommikune kuseports.