Peale eesnäärme ja halvaloomulise kasvaja eemaldamist PSA näit 29.10.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Aasta tagasi 2018 a.tehtud eesnäärme pahaloomulise kasvaja tõttu eesnäärme eemaldamine ja peale seda kiiritusravi.
Peale seda 2 aasta jooksul iga 3 kuu tagant saan süsti.(Sol Dipheriline 11,25 mg)
PSA näit aprillis 2019 0,02ng/ml ,juulis 0,03ng /ml,oktoobris 0,08ng/ml.Kas see näit peabki tõusma? Kui eesnääret ei ole,kas näitaja peaks tegelikult 0 olema ja tõus näitab, et kasvaja koed on endiselt olemas?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole antud juhul piiratud info alusel midagi mõsitlikku Teile öelda. Selleks peaks täpselt teadma teie vähidiagnoosi eelset PSA taset, operatsioonimaterjali iseärasusi, vähi levikut ja veel mitmet pisiasja. Seega soovitan see küsimus esitada oma raviarstile. Kuna PSA siiski vaikselt tõuseb, peaks kindlasti lähiajal om raviarsti külastama.