Pärast eesnaha lõikust 20.09.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin kaks päeva tagasi eesnaha lõikusel, sest mul oli fimoos. Käisin selle murega Teie juures ka. Pärast operatsiooni ütles doktor, et järgmise päeva õhtul võtaksin sidemed ära ja peseksin voolava veel all. Sidemete ära võtmine oli valulik. Nüüd uurides tundub mulle, et peenise pea tagumine pool ei paista õige ja sealt oleks nagu niidid lahti tulnud (Saatsin pildi). Kas see tundub normaalne? Kui ei siis kuhu peaksin pöörduma? Minu peenisepea on ka väga tundlik kas seda on võimalik kuidagi maandada, valulik on isegi aluspükse kanda.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Midagi hullu siit ei paista. Üldiselt soovitaksin selliste muredega alati pöördunda opereerinud arsti poole. Tema peaks vastutama ka operatsioonijärgse perioodi probleemivaba kulgemise eest. Soe soovitus- pesta peenist ja ka õmbluste piirkonda kaks korda päevas sooja vee ja seebiga. Küll ka see tundlikus vähemeb/taandub!