Parema munadi valulikkus 11.04.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Väike mure! Nimelt valutab tuimalt parema munandi pealne kogu aeg. Jõulisel masseerimisel on väga valus. Peale alkoholi (õlu) tarbimist valutab rohkem. Viina tarbimisel pole viga sama, mis alkoholi tarbimiseta. uroloog kirjutas põletiku vastaseid tablette, kuid ei mõjunud. Valu on kestnud juba kaua aega. Mis seal viga võiks olla ja kas ravida saab?

Lugupidamisega

Larry

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teie kirjelduse järgi võiks arvata, et tegemist on munandimanuse põletikuga.

Siiski võivad samu nähte anda ka mitmed teised munandi haigused. Põhjuseks võivad olla ka eesnäärme põletik või suguhaigused. Haiguse täpsustamiseks ja optimaalse ravi määramiseks peaks kindlasti teid nägema.

Ravi tulemused on vähemalt 95% juhtudest head.

Tervist soovides

Margus Punab