Ebamugav tunne seemnepurske ajal. 12.12.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Seemnepurske ajal on tunda vasakul küljel (u 10 cm nabast vasakul ja 10 cm all) ebamugavustunnet. Nagu pitsitus või midagi sarnast. Valuks nimetada ei saa. Teinekord annab ka niisama tunda aga seemnepurske ajal just eriti. Sperma värvus on tavapärane. WC-s käin tavapärase sagedusega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kolm tüüpilist põhjust - anatoomilised muutused seemnetraktis, seemnepõiekeste või eesnäärme piirkonnas. Vaevusteta kulgev eesnäärmepõletik. Vaagna närviregulatsiooni häire. või kõigi nende eri kombinatsioonid.
Selleks, et asi selgemaks saada, tuleks uuringud teha - ultraheliuuring neist organitest ja sperma analüüs põletikule esmajoones.