Valu munandites pluss erektsioonihäired 26.06.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, Käisin mõni aeg teie vastuvõtul erektsioonihäirega. Raviks sain cialise, mis toimis 75%. Hormoontestid midagi halba ei näidanud ja väidetavalt on siis probleem psüühiline. Suure ärevuse tõttu jäi märkimata et esineb nõrka valu munandites, eriti paremas. ja verevarustus kehas vist ka probleemne kuna käed ja jalad külmetavad koguaeg. Kui läbivaatusel seda piirkonda uurisite siis midagi imelikku ei leitud. Viimased korrad on olnud erektsioon niiöelda poolik (koos cialisega) aga kui reaalne seks algab siis peenis läheb kõvemaks. Ehk on sellest infost rohkem abi et uut diagnoosi panna.
Kui ühelt poolt ongi tegemist seksuaalse ärevusega ja adrenaliin ei lase orgasmil tekkida kas seda saab ka ravida tabletiga et selline ärevus maha võtta? kindlasti ei soovi psühhiaatri juurde minna.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Krooniline stress ja ärevushäire mõlemad ahendavad veresooni. Soodustavad verevarustushäirete teket. Kui ei soovi psühhiaatri juurde minna võib alustada ka perearstist. Ilmselt andsin teile ka mõne kolleegi kontakti kellega soovitasin selle murega konsulteerida. Aga tõesti, keegi ei saa sundida teil oma probleemi lahendama.