Valu munandites ja alaseljas. 08.09.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Selle aasta jaanuaris vigastasin oma selga, tõstes raskusi tööjuures. Peale seda on olnud vahelduva tugevusega valu munandites (enamasti ühes neist) ja alaseljas. Viimaste nädalate jooksul on valu alaseljas ja parempoolses munandis tugevamaks muutunud ning eile tundsin esmakordselt valu juba ka alakõhus. Urineerimisel ja seksuaalelus mingeid probleeme ei ole (siiski, vist kahel korral on olnud vahetult pärast orgasmi selles hädisemas munandis ebamugav tunne ca 10 sekundi vältel).Kas oskate minu kirjelduse põhjal oletada, milles on probleem ja kui tõsine/kiiret reageerimist vajav see olukord on? Kas peaks Eesti arsti vastuvõtule tulema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on probleemi põhjus selja suunal. Sealt alguse saavad närvid jõuavad ka munandisse. kui need närvid on välise surve all, siis tunnete valu munandites. Seega esmajoones paluge perearstil teha selja uuringud. Kui seal kõik korras, siis tasuks ehk tõesti Eestis vastuvõtule tulla. Nagu laiendusinfost aru saan, siis probleem ju aastakümneid - seega midagi ülikiiret ei ole. Elukvaliteedi küsimus.