Vasak munand ripub all pool 08.06.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kuna plaanime abikaasaga esimese lapse tegemisega algust teha siis viskasin paar nädalat tagasi täpsema pilgu peale oma suguelundile. Märkasin, et vasak munand ripub lõdvestunud seisundis kõvasti all pool kui parem. Samuti ei ole nad kõrvuti vaid vasak on vähekene parema munandi taga.
Nüüd mõtlen koguag sellele ja asi häirib, hõõrub vastu jalga ja tuikab õrnalt. Mainin ka ära, et olen kõva nö ülemõtleja ja võib-olla ei peaks sellele üldse nii palju mõtlema.
kas asi võib olla tõsine?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel on munandite paiknemine ja suurus täiesti normaalsed. Vasak munand paikneb enamikel meestel paremast madalamal. Seotud see ilmselt veresoonte eripäraga. Kui on vaevused, siis tuleb kontrolli tulla. Sperma analüüsiga saaks selgeks nii viljakus kui saaksime välistada ka võimaliku põletiku.